התמודדות עם מחלה או משבר בריאותי

התמודדות עם מחלה או משבר בריאותי | דליה מיזן מאמנת אישית בירושלים

אימון להתמודדות עם מחלה או משבר בריאותי

משבר בריאותי

משבר בריאותי בריאותי רפואי הוא אחד המשברים הקשים שעוברים על האדם ועלול להעניק תחושה שהקרקע נשמטת תחת רגליו, כיוון שמדובר בפגיעה קשה בתפקוד הגוף ובדימוי העצמי. מצב זה משפיע על תחומים רבים ובהם משפחה, זוגיות, הורות, יחסים חברתיים, תעסוקה, מצב כלכלי ועוד.

משבר הבריאות מפגיש את האדם עם שאלות על משמעות החיים, מגביר אצלו את המודעות לקיומו השברירי כבן אדם, ואת אי הוודאות לגבי העתיד. פגיעות הגוף והסוף הבלתי נמנע מביאים אותו להתבוננות פנימית ובחינה מחודשת של אמונות, תפיסות וערכים שהיו חלק בלתי נפרד מאישיותו במשך כל חייו.

ישנם משברי חיים בלתי צפויים הנוחתים עלינו כרעם ביום בהיר ומערערים את יציבות חיינו. כגון:

  • משברי מחלה
  • תאונה
  • פיטורין
  • פרידה
  • אובדן של אדם יקר ועוד


מחלה יכולה לפקוד אותנו בכל תקופה בחיינו, מילדות עד גיל מבוגר, נכות, מחלה כרונית קשה, אקוטית או סופנית.

ייעוץ ואימון להתמודדות עם מחלה או משבר בריאותי

ייעוץ ואימון בריאותי מיועדים לחולה ולמשפחתו, ביחד או בנפרד, המתקשים להתמודד עם האפשרות שהחיים לא יחזרו להיות כפי שהיו…

לצד השינויים הפיזיים, הבדיקות הרפואיות המתישות, מערכת בירוקרטית מסועפת ומייגעת, האדם החולה חש גם עצב, בדידות, חוסר אונים, כעס, מרירות, תסכול, אי ודאות ונטייה להסתגרות. חרדות רבות לגבי העתיד האישי והמשפחתי עולות ומציפות את הנפש. לא אחת עולה תחושה קשה שסוף העולם הגיע ואין יותר טעם לחיים. כמו כן יש צורך לשנות סדרי עדיפויות ולקבל החלטות קשות ומכאיבות. אדם החווה משבר מחלה תוהה איך יֵראו חייו מעכשיו, לאילו שינויים ותמורות יצטרך להסתגל? האם יהיה תלוי בזולת ונטל על משפחתו? כיצד ישפיע מצבו החדש על עבודתו ויכולתו להתפרנס?

על האדם החולה להתמודד גם עם סביבה שאינה תמיד מבינה ומודעת למה שעובר עליו. המשפחה אף היא חווה משבר ומתקשה להסתגל למציאות החדשה, ולא פעם זקוקה לסיוע. החולה נמנע לעתים לשתף את יקיריו בתחושותיו מחשש להכאיב ולהכביד. כל זאת יחד עם חוסר הרגישות שקיים לפעמים בממסד הרפואי וחוסר שקיפות לחולה לגבי מצבו וזכויותיו – מעצימים את תחושת הבדידות שלו ומגבירים את הסתגרותו. אין ספק שנדרש אומץ ומאמץ רב, מאבק יום יומי, סבלנות וגדלות נפש כדי לעבור בהצלחה את תהליך הטיפול, ההחלמה והשיקום – הן הפיזי והן הרגשי.

חשוב להבהיר כי המאפיינים הנ"ל הם כלליים וכל אדם מתמודד באופן שונה, בהתאם לאישיותו, משאביו, יכולותיו, ומקורות התמיכה המלווים אותו. לכן חשוב מאוד למטפל לבנות תכנית ייחודית המתאימה למצב ולצורכי הלקוח הספציפי, ולהעריך נכונה את הגורמים המשפיעים על הסתגלותו למחלה.

דליה מיזן – אימון בריאותי לחיים טובים יותר

אם אתה חווה משבר בריאותי רפואי והחלטת להקל על עצמך ולקבל אחריות על איכות חייך בכל שלב של המחלה – אני מזמינה אותך לאימון אישי. אנו נעבור יחדיו, יד ביד, את כל הדרך. אני אתמוך, אקשיב לכאב, לתחושות האבדן וההחמצה, ואעזור לך להיערך לעתיד. יחד נפעל לקביעת סדרי עדיפויות חדשים וקבלת החלטות נדרשות. אעניק לך סיוע אישי בהתמודדות עם שינויים הנוגעים לכל תחומי החיים, בהתמודדות עם המערכת הרפואית, ובמיצוי ומימוש של זכויותיך. אך מעל לכול והחשוב מכול: יחד נעמוד על תפיסות ואמונות מגבילות ונאמץ דרכי חשיבה חדשות ומועילות שיאפשרו לך להסתגל לשינויים שחלו בחייך בעקבות המחלה. נלמד לזהות ולהתמקד במה שיש בך כבן אדם ולא כחולה, ואולי תצליח להפוך את משבר המחלה להזדמנות ליצור מציאות חדשה וטובה יותר בחייך! לבחור לחיות ולהיות!

דליה מיזן לוגו | דליה מיזן מאמנת אישית בירושלים

מפגשי האימון יכולים להתקיים פרונטלית או טלפונית – על פי בקשתך או התאמה בהתאם לטיפול. אשמח לעמוד לשירותכם.ן בכל עת.

אימון אישי אונליין לנוחיותך, ניתן לנהל חלק גדול מהמפגשים אונליין, כאשר את.ה בסביבה ביתית מוכרת ונינוחה, באמצעות טלפון או זום.

פגישת היכרות ראשונית ללא תשלום וללא התחייבות.

בואו נדבר על זה
היי ✿
איך אוכל לעזור לך?
Call Now Button דילוג לתוכן