קבוצת תמיכה לאובדן ראייה אונליין

קבוצת תמיכה לאובדן ראייה | דליה מיזן מאמנת אישית בירושלים

קבוצת תמיכה לירידה ואובדן ראייה

קבוצת תמיכה המורכבת מחברים החווים ירידה ואובדן ראייה ומתמודדים עם תהליך קשה ולא פשוט של קבלת מגבלת הראייה וההתמודדות אתה.

משבר אובדן הראייה

לצד אובדן התפקוד בתחומי פעילות שונים הנובע מהידרדרות בראייה, חווה האדם תחושות קשות של ירידה בביטחון העצמי ובערך העצמי. רגשות קשים של עצב, תסכול, חוסר אונים, כעס, מרירות, אבל וחרדה עצומה לגבי העתיד.

מאפיינים בולטים לאנשים המתמודדים עם אובדן ראייה

לעתים, אנשים החווים אובדן ראייה אינם מרשים לעצמם להיחשף לסביבה, גם אם זו תומכת ורוצה לעזור. המשפחה הקרובה, שבעצמה שרויה במצוקה נוכח מצב יקירה, לא תמיד מסוגלת או יודעת כיצד לסייע, במיוחד כשאינה מודעת מספיק למה שקורה לאדם שראייתו נפגעה, ואינה יודעת כיצד לנהוג ולהתמודד עם המצב החדש.

אנשים החווים אובדן ראייה אינם נוטים לשתף אחרים במצוקתם ומשקיעים כוחות ואנרגיה רבה בהסוואה והסתרה של לקות הראייה במגוון דרכים ואמצעים. עם הזמן גוברות תחושות בלבול, בדידות וחוסר שייכות, שכן, מצד אחד הם סובלים מראייה ירודה ומידרדרת, ומצד שני אין הם עיוורים. לא אחת יכולת הראייה שלהם תלויה בגורמים חיצוניים וסביבתיים שונים, כגון מידת האור, הבדלים בין יום ללילה, ניגודי צבעים ועוד.

בנוסף, מגבלת הראייה לעתים אינה נראית כלפי חוץ. כל אלה ואחרים מגבירים את תחושת הבלבול והבדידות, כמו גם את הרצון להדחיק ולהסתיר את לקות הראייה.

לאורך זמן, ההתמודדות עם מצב רגשי שכזה אינה אפשרית לכל אדם, ולאדם בעל מגבלה בפרט. המחיר הכבד של מתח נפשי, הימנעות ממפגש עם מצבים שבהם עלולה להיחשף לקות הראייה מביאים לצמצום ופגיעה בצמיחה ובהתפתחות האישית, באיכות החיים וכמובן לבזבוז שנים יקרות וטובות.

אפיונים בולטים אלו הם הכללה המייחדת את אוכלוסיית לקויי הראייה, אך כמובן שאנשים מתמודדים באופן שונה למצב החדש. התקדמות התהליך והתנהלותו קשורים בדרך כלל לאופי האדם ואישיותו, יכולותיו, כוחותיו ומקורות התמיכה הקיימים בסביבתו.

דליה מיזן – קבוצת תמיכה לאנשים החווים ירידה ואובדן ראייה

אם גם אתה חווה תהליך של ירידה ואובדן ראייה – אינך חייב.ת להתמודד לבד.

גם אני נולדתי עם ליקוי ראייה שהלך והידרדר במהלך השנים עד למצב עיוורון. מאז שאני זוכרת את עצמי עוד כילדה, ידעתי שיבוא היום שבו אאבד את הראייה – ידיעה שלא חסכה ממני את ההתמודדות עם חוויית האובדן ההדרגתי. ההתמודדות עם תהליך אובדן הראייה בתחומי החיים השונים – הייתה מלווה ברגשות מורכבים וקשים.

היום אני יודעת בוודאות כי אופן ההתייחסות שלי לעצמי, לסביבה ולחיים בכלל, ומעל לכול- היכולת לקבל אחריות על חיי – הם שאפשרו לי להתמודד עם חיים עצמאים ולהשתלב במעגלי החיים, החברה והעבודה.

אם גם לך יש ירידה ואובדן בראייה, אני מזמינה אותך לקבל אחריות לחייך ולתת לעצמך הזדמנות לצמוח, להעז, להצליח ולהגשים שאיפות וחלומות – לצד אובדן הראייה – כי מגיע לך לקבל יותר מהחיים וליצור את מציאות חייך לפי רצונך. כך תרוויח שנים יקרות, איכותיות ומספקות, ויפה שעה אחת קודם.

אני מציעה לך מפגשי ייעוץ אישי, ופגישות תמיכה בקבוצה שבהם אני משלבת ניסיון מקצועי ואישי בתחום של לקות ראייה ואובדן ראייה. סיוע ותמיכה בתהליך קבוצתי, יעיל ועוזר מאוד להתמודד עם החיים ולהזדהות עם אחרים במצב דומה.

קבוצת התמיכה המתנהלת עם אוריינטציה וכלים של עולם האימון, פותחת צוהר למפגש עם אנשים החווים מצב דומה, ולאפשרות ללמידה והפריה הדדית. במהלך כל מפגש קבוצתי נבחן דפוסי חשיבה מגבילים וחוסמים ונרכוש תובנות חשובות ומאירות. חברי הקבוצה יוכלו לבטא את רגשותיהם ותחושותיהם, לעלות סוגיות שמעסיקות, מטרידות ומשבשות את חייהם, להתלבט וביחד תקבלו פתרונות יצירתיים ומגוונים, את כל זה נעשה ללא צורך להסתיר את מגבלת הראייה, וכך נחוש הקלה בתחושת הבדידות והמתח הנפשי.

הקבוצה מקנה כלים ומיומנויות חיים לפיתוח דרכי התמודדות והסתגלות למצב החדש ולרכישת כישורי תקשורת אסרטיבית ויעילה.
אימון קבוצתי לאנשים החווים אובדן ראייה מספק מסגרת תומכת המגבירה את המוטיבציה ליצירת השינוי, מסייעת להתגבר על הקשיים הרבים שבדרך להגשמה עצמית בכל תחום חיים, מעצימה את תחושת הביטחון העצמי, מעלה את הדימוי העצמי, ומעל לכול – מעניקה מתנה יקרה מפז: ארגז כלים אפקטיבי המותאם אישית למצב הראייה, הכישורים האישיים והאישיות של כל אחד ואחד – מתנה שתלווה אותך בכל מקום ובכל תחום לאורך כל החיים.

דליה מיזן לוגו | דליה מיזן מאמנת אישית בירושלים

מפגשי האימון יכולים להתקיים פרונטלית או טלפונית – על פי בקשתך או התאמה בהתאם לטיפול. אשמח לעמוד לשירותכם.ן בכל עת.

אימון אישי אונליין לנוחיותך, ניתן לנהל חלק גדול מהמפגשים אונליין, כאשר את.ה בסביבה ביתית מוכרת ונינוחה, באמצעות טלפון או זום.

פגישת היכרות ראשונית ללא תשלום וללא התחייבות.

בואו נדבר על זה
היי ✿
איך אוכל לעזור לך?
Call Now Button דילוג לתוכן